Digestoře - technologie a funkce
SETTA
KITCHEN TECHNOLOGY s.r.o.
Brněnská 131/37
Žďár nad Sázavou 1
591 01

Telefon: 776 533 999
E-mail:
WWW: www.setta.cz
Logo firmy SETTA
Check itti

NEPŘEHLÉDNĚTE


Setta na facebooku! Certifikát sdružení obrany spotřebitelů! Nákup na splátky!

AKTUALITY


Doručování zboží během Vánoc

05.12.2018 - Vážení zákazníci,
Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům bychom Vás rádi informovali o přepravě zboží v tomto období. Více...

Faber App

04.06.2014 - Faber představuje novou aplikaci pro opreační systémy iOS a Android, ve které najdete kompletní informace o digestořích Faber. Více...

Eurocucina 2014

30.04.2014 - Milano, Eurocucina FTK – Salone del Mobile 2014.

Faber představuje dva nové odsavače vybavené inovativní technologií Sil-K ACT – aktivní redukcí hluku. Dva exkluzivní modely pro každodenní život. Více...

FABER - novinky 2014

10.02.2014 - Od dubna letošnho roku nabídne značka FABER spotřebitelům řadu novinek, zejména v segmentu vestavných digestoří. Více...

Digestoře FABER Cocktail a Cocktail XS za akční cenu

02.11.2013 - Od 1.11.2013 máme možnost nabídnout Vám digestoře Faber Cocktail a Faber Cocktail XS za AKČNÍ CENY!!! Více...

Údržba nerezových povrchů

10.01.2012 - Hledáte optimální přípravek k udržení vašich nerezových spotřebičů v dokonalém stavu?
Provedli jsme za vás několik testů a tady jsou naše zkušenosti s ošetřením nerezových povrchů. Více...

 

Doporučujeme


Přihlášení Registrace uživatele

Akční nabídka

Digestoře - technologie a funkce


Ventilační jednotky
Technologie
Funkce


V současné době má zákazník možnost vybírat z velkého množství značek a modelů odsavačů, od běžných se standardní výbavou až po luxusní modely digestoří, které jsou vybaveny moderními technologiemi.

Velký výběr nabízí například léty prověřená značka FABER, která se již více než 55 let specializuje výhradně na vývoj a výrobu kuchyňských digestoří a může se pochlubit celou řadou prvenství a ocenění na světových výstavách. Na českém trhu v současnosti nabízí celkem 207 modelů odsavačů par, které jsou vybaveny výkonnými a tichými ventilačními jednotkami a mnohé také revolučními technologiemi.
 Ventilační jednotky

Komínová digestoř Lithos EG6 YWI A45Digestoře FABER jsou vybaveny několik typy ventilačních jednotek s výkonem od 200 m3/hod. až po špičkových 1000 m3/hod.

  • Nízkým výkonem disponují především podvěsné i některé vestavné a komínové digestoře, které jsou primárně určené do menších kuchyní. Jejich výkon se pohybuje do 400 m3/hod.
  • Do středně velkých prostor jsou určené odsavače střední třídy, které jsou vybavené ventilačními jednotkami nové generace ENERGY EG6 a jsou vhodné do kuchyní o velikosti 20 - 24 m2.
  • Do prostorných kuchyní jsou určené digestoře vybavené ventilační jednotkou HIP nebo ENERGY EG8. Tyto jednotky dokáží odsát prostor o velikosti 24 - 32 m2.
  • A nakonec digestoře do kuchyní propojených s obytným prostorem. Tyto digestoře jsou vybavené skutečně výkonnými ventilačními jednotkami PRO, ENERGY EG10 a unikátní jednotkou BRUSH LESS a jsou ideální do prostor o velikosti 32 - 40 m2.
    nahoru

     

Technologie

Výsuvná digestoř Fabula EG10 X/V BK A90Výkon digestoře je jedním z nejdůležitějších parametrů, který však může být ovlivněn dalšími faktory, jako je například štěrbinové (perimetrální) sání, které zvyšuje účinnost odsávání a snižuje hlučnost odsavače. Díky přímému zachycení par pomocí štěrbinového sání už není pravda, že digestoř by měla být širší než varná plocha.

Hlučnost je dalším důležitým parametrem, se kterým si však FABER dokázal poradit. Část svých odsavačů vybavil patentovanou technologií SIL-K, která redukuje vnímaný hluk. Technologie SIL-Ksm sníží vnímanou hlučnost digestoře až o jeden rychlostní stupeň, technologie SIL-Kact dokonce o 13 decibelů. Jen pro Vaši představu: 16 výrobků vybavených touto technologií vytváří stejně vnímaný hluk jako jeden klasický odsavač stejného výkonu.

Hlučnost je možné téměř zcela eliminovat pomocí sady EVJ. U digestoří označených symbolem EVJ lze vyjmout z odsavače motor a přemístit jej mimo kuchyni. Tím je dosaženo téměř bezhlučného chodu.

Pokud nemáte možnost odvodu odsávaných par mimo místnost, nabízí FABER řešení v podobě revolučního filtračního systému HFH na principu nanotechnologie s aktivním uhlím. Hlavní předností uhlíkového filtru HFH je jeho omyvatelnost a schopnost snížit hlučnost digestoře o 3 decibely.
nahoru

 

Funkce

Stropní vestavná digestoř Heaven Glass PRO WH A100Moderní digestoře jsou vybavené mnoha funkcemi, které vám usnadní jejich ovládání. V současné době je na trhu velký výběr digestoří disponujících nejrůznějšími funkcemi. Velká část digestoří FABER, ze kterých můžete na našich stránkách vybírat, jsou kromě standardních funkcí jako je Intenzivní odsávání nebo Doběh po ukončení vaření vybaveny dalšími nadstandardními funkcemi. Za zmínku stojí například funkce Ventilace 24, která umožňuje trvalou ventilaci kuchyně 24 hodin denně nebo funkce Signalizace nasycení filtrů, kdy je výrobek vybaven senzory, které sledují úroveň znečištění tukových i uhlíkových filtrů.

Za pozornost stojí i LED diodové osvětlení, jehož hlavní výhodou je velmi dobrá intenzita osvětlení, které se svým spektrem blíží přirozenému světlu a nezkresluje barvy předmětů. Osvětlení může být vybavené také funkcí 2 úrovně intenzity osvětlení nebo Více úrovní intenzity osvětlení, kde, jak název napovídá, je možné volit mezi pozičním nebo plným osvícením varné plochy.

V neposlední řadě je třeba zmínit Dálkové ovládání. Některé modely digestoří FABER disponují dálkovým ovládačem již v základní výbavě, k některým je možné jej dokoupit, každopádně však nabízí uživatelský komfort a usnadní obsluhu digestoře osobám se zdravotním omezením.
nahoru